O nás a slovníku

Jak vznikl KREATIVNÍ SLOVNÍK!

english grammar

 

Bylo nebylo, jednoho dne se Tom (22 let) rozhodl naučit se konečně anglicky.

Na doporučení si koupil učebnici gramatiky "grammar in use", kterou si ihned zamiloval, protože mu opravdu pomohla pochopit nejdůležitější gramatiku krok za krokem.

Slovíčka


Tom měl ale velký problém se slovíčky.  :(


Nejprve si začal vypisovat všechna slovíčka z textů, která neznal. Po krátké době to ovšem vzdal, protože slovíček bylo hrozně moc, bez souvislostí a navíc to bylo hrozně nudné.


Knihy

Následně si tedy koupil učebnici slovíček, ale i s tou nebyl spokojen, i když už slovíčka byla rozdělena podle témat, tak mu pořád něco vadilo - pořád tomu něco chybělo!!!


Tomovi pořád vadilo, že se učil spoustu nových slovíček, ale nějak se mu nedařilo, aby ho to učení bavilo a hlavně, aby si slovíčka pořádně zapamatoval.


Nakonec se anglicky naučil, ale jen díky své obrovské vůli a čtyřem hodinám studia každý den po celý jeden rok. Když se Tom o několik let později rozhodl, že by chtěl angličtinu vyučovat, tak zjistil, že se nic nezměnilo. Pořád se učilo ze stejných učebnic, které i on používal a měl s nimi trápení.


Mapky


Jednoho dne se už na to jeho přítelkyně Suzi nemohla dívat a nakreslila mu jednu mapu se slovíčky, jestli to prý Tomovi a jeho studentům pomůže?


Tom a studenti byli z mapky naprosto v úžasu, protože slovíčka byla krásně v souvislostech, k jednomu tématu a po papíře rozmístěna tak, že jim připomínala slavnou "mapu pokladů", takže ihned brali učení slovíček jako dobrodružství.


To hlavní, co studentům nejvíce pomohlo bylo to, že se zároveň učili:
podstatná jména + slovesa
frázová i nepravidelná slovesa
členy k podstatným jménům
nepravidelné tvary pod. jmen
předložky ke slovesům


Díky upřímné radosti studentů se Tom a Suzi rozhodli vytvořit celou knihu takových slovních map, aby si studenti mohli učení slovíček užívat a lépe si vše zapamatovat oproti učení se v klasických abecedních sloupečcích, které studenty nudí.


Kniha je určena pro mírně a středně pokročilé s tím, že dokáže pomoci i začátečníkům, pakliže jsou opravdu namotivovaní, nebo mají s sebou lektora/školu, které s naším slovníkem již rádi pracují ve výuce.

 

Koupit slovník

O autorech Suzi a Tomovi:

Ahooj, jsme Tom a Suzi, česko-britská rodinka, žijeme v Olomouci a jsme autory KREATIVNÍHO SLOVNÍKU, se kterým se poprvé v životě můžete učit slovíčka v kombinaci PODSTATNÉ JMÉNO + SLOVESO, což je naprosto nejdůležitější slovní zásoba, abyste vytvořili větu a mohli tudíž mluvit. :)  

Od roku 2015 jsme nasbírali tolik zkušeností s učením angličtiny pomocí našeho Kreativního slovníku, že jsme si sepsali vlastní METODIKU, díky které nyní můžeme učit i vás ve spolupráci s naší komunitou lektorů a jazykových škol, kteří se zamilovali do naší naprosto jednoduché, a přesto zábavné a efektivní metody. :)

Rodina_Bednarova

Tomáš Bednář & Suzannah Gearing
Autoři rodinného projektu

kreativnislovnik-logo 

Zpět do obchodu